Tekil mesaj gösterimi
Alt 19 Nisan 2023, 18:02   #7
Çevrimdışı
ForumSUN
 
ForumSUN kullanıcısının Avatarı
 
Kayıt Tarihi: 01 Şubat 2023
Üye No: 5
Yaş: 35
Mesajlar: 493
Konular: 108
Cinsiyet: Erkek
REP Gücü : 6
REP Puanı: 62
Alınan Beğeniler: 134
Verilen Beğeniler: 211
Varsayılan Yanıt: vBulletin İF Koşulları

Alıntı:
Alıntı: Regex kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Buradaki kodlar basit if koşulları, senin dediğinin eklentisi vardı diye hatırlıyorum. Google botlarını kayıtlı kullanıcı olarak gösterme diye. En olmadı arama motorlarının IP adreslerine göre bir filtreleme oluşturup o IP adreslerinin erişimini muaf bırakmak gibi basit mantık bir şey yapılabilir.
Yapılıyor biliyorum nasıl yapıldığını'da biliyorum if koşullarını id numarasına göre gizleyip yeni bir grup açık o açılan grupun id'sine görünürlük veriyorsun bunu manuel olarak yapabiliyoruz her sistemde'de vbulletinde çalışma prensipi hakkında bir fikrim yok örneklerini görmedim o yüzden sorayım dedim.. Ama güzel bir fikir..


Alıntı:
Alıntı: Tabut kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster


Sadece botlara açık olması siteyi üst sıralara taşıyıp yönlendirme yapacağınız anlamına geliyor benim gözümde şu son zamanlarda googlede oldukça .fr .jr gibi domain uzantılı spam siteler varya onlar gibi birşey yapacaksınız diye düşündüm
Dediğinizi anladım ben başka bir sistem alt yapısında 3 yıldır kullanıyorum google'nin akıllı botları var onu anlıyorlar spam olarak düşmüyor yani.. Tabi bunu yaparken full siteyi kapatmak anlamında değil bazı alanları kısıtlama anlamında yapmak gerekiyor.. Yoksa aksi tersi olursa spam olmasada adı dizinde yer bulamıyor kendisine ... Bu konu güzel vbulletine dönüş olduğunda geliştirme düşünülürse buradaki basit başlangıç kodlarından güzel işler çıkar bence..


__________________
Beni bana sora'bilirsin... Duyduğuna değil gel bana sor' tanıttıkları gibi değil gel tanışalım.. Asosyal Forumcuyum' Sosyal insan' başka tarafım..